Naujienos

ES investicijos sumažins energijos vartojimo intensyvumą UAB „IVO“

UAB „IVO“ ir ko, stabiliai dirbanti ekologiškų čiužinių gamybos srityje, nuo 2018 m. lapkričio mėnesio įgyvendina projektą „UAB „IVO“ ir ko atsinaujinančios energijos gamybos didinimas“.

Pastaruoju metu rinkoje didėja ekologiškų gaminių paklausa. Tai ypač aktualu įmonei, nes pagrindinė jos pozicija yra ekologiškų čiužinių rinkoje. Įmonė planuoja padidinti savo gamybinius pajėgumus 2019 balandžio mėnesį, dėl tonumatomas ženkliai didesnis elektros energijos suvartojimas – metinės energijos sąnaudos padidės 97,84 MWh. Siekiant išlaikyti įmonės ekologiškumo įvaizdį, atsižvelgiant į atlikto energetinio audito išvadas, planuojama didžiąją dalį esamos ir būsimos elektros energijos paklausos patenkinti iš atsinaujinančių saulės energijos šaltinių. Šiuo projektu įmonė siekia ant savo gamybinio pastato stogo įsirengti 90 kW saulės elektrinę atsinaujinančios elektros energijos gamybos tikslams ir pradėti šios elektrinės eksploataciją palaikant gamybinės įrangos veikimą.

UAB „IVO“ ir ko iš Europos regioninės plėtros fondo 70 327,83 eurų finansavimą gavo įrangai diegti pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ priemonę „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+”, kuria yra skatinamas energijos vartojimo intensyvumo mažinimas pramonės įmonėse, didinant atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir vartojimą.

Vykdomo projekto rezultatas – įsigyta ir įrengta 90 kW saulės elektrinė leis įmonei vykdyti gamybinę veiklą su mažesniu neigiamu aplinkosauginiu pėdsaku.
Tikimasi, kad projekto veiklų rezultatas padidins įmonės atsinaujinančių energijos išteklių gamybos pajėgumus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *