Naujienos

MINKŠTŲ BALDŲ NAUDOJIMAS IR PRIEŽIŪRA

Minkštų baldų naudojimo ir priežiūros instrukcija pagal standarto LST EN 12520:2016 (Baldai. Stiprumas, ilgaamžiškumas ir sauga. Reikalavimai keliami buitiniams sėdimiems  baldams).

Baldų patvarumą ir ilgaamžiškumą garantuoja ne tik aukšta gaminio kokybė, bet ir taisyklinga jo priežiūra bei valymas, eksploatacinės sąlygos.

Pateikiame Jums susipažinimui baldų naudojimo ir jų priežiūros taisykles/rekomendacijas.

1. Baldai turi būti surenkami instrukcijoje nurodyta tvarka, vengiant neatsargių smūgių, įbrėžimų.

2. Statykite baldus tik sausose vėdinamose patalpose ant lygaus ir tvirto pagrindo.

3. Įsigijus baldus, kurio sėdimosios ir atraminės pagalvės yra iš plunksnų/plunksnų-putų poliuretano   užpildų,  kartais juos reikia pamodeliuoti/papurenti rankomis, kad atgautų savo pirminę išvaizdą, kuri gali būti šiek tiek pakitusi transportavimo/sėdėjimo metu.

4. Baldus statykite toliau nuo radiatorių, orlaidžių ir oro kondicionierių, kad būtų išvengta staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių (30cm).

5. Saugokite baldus nuo tiesioginių saulės spindulių, nes tai greitina audinio blukimą ir odos išdžiūvimą.

6. Rekomenduojame reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti toje pačioje pamėgtoje vietoje.

     Laikantis šių taisyklių/rekomendacijų, baldai dėvėsis tolygiau.

7. Nešokinėkite ant minkštų baldo dalių, kad nesusidarytų staigių smūgių audiniui, užpildams, spyruoklėms, medienos detalėms.

8. Perstatydami baldus į kitą vietą, jų nestumdykite, bet perneškite.

9. Minkštiems baldams su miegamąja funkcija naudokite antčiužinį arba storesnį paklotą.

9.1. Jei yra integruotas miegamas mechanizmas, netraukite pakeliamo mechanizmo tik vienoje pusėje – visada traukite ties centru.

10. Nesėdėkite ant porankių – jie skirti rankoms pasidėti! Netinkamas naudojimas gali sukelti deformacijas, užpildas gali pasislinkti, o siūlės, esant per didelei tempimo jėgai, sutrūkti.

11. Naminius gyvūnus turintys asmenys turėtų atkreipti dėmesį, kad jų nagai gali įbrėžti, sudraskyti odą, medienos detales, ištraukti siūlus iš audinio. Jų seilės bei prakaitas daro neigiamą poveikį tiek apmušalams iš audinio tiek iš odos.

12. Baldus, kurių apmušalai iš audinio, reikėtų reguliariai siurbti ir vėdinti – tai įprastinė baldų priežiūra.

13. Natūralios odos baldus reikia valyti sausa arba šiek tiek drėgna šluoste.
14. Dulkes nuo nubuko odos reikia pašalinti dulkių siurbliu, o problemiškas vietas nuvalyti šepečiu.
15. Siekiant išvengti vandens pažeidimų ir įsigėrusių dėmių atsiradimo, nešvarumus nuo baldų būtina pašalinti nedelsiant. Labai svarbu baldų paviršių po to iš karto nusausinti sausu audeklu.
16. Baldų atnaujinimui reikia naudoti baldų priežiūrai skirtas priemones pagal ant pakuotės nurodytą specialią paskirtį ir vadovaujantis naudojimo taisyklėmis. Jokiu būdu negalima naudoti stiprių valymo priemonių, kurių sudėtyje yra amoniako, alkoholio arba minkštiklių.
17. Natūralaus medžio baldus valykite minkšta drėgna šluoste. Reikalui esant reikia naudoti įprastines neabrazyvines medinių paviršių priežiūrai skirtas valymo priemones, įpilant jas į vandenį.
18. Būtinai reikia pasirūpinti, kad baldai dažnai ir ilgą laiką nekontaktuotų su alkoholiu, kava bei kitomis ryškią spalvą turinčiomis medžiagomis. Būkite atsargūs, kad nepažeistumėte baldų aštriais daiktais.

Svarbios baldų naudojimo nuorodos

Drėgmė. Per didelė drėgmė gali pažeisti minkštuosius baldus. Baldai konstruojami naudojant medžio produktus, kurie yra jautrūs drėgmei. Kitos baldo sudedamosios medžiagos taip pat gali būti pažeistos. Dėl šių veiksnių gali atsirasti pelėsis.  Rekomenduojama kambario atmosferos aplinka: 45-60 % santykinės drėgmės ir 10-25°C temperatūros.

Saulės šviesa. Nė vienas apmušalas nėra apsaugotas nuo saulės spindulių, halogeninių lempų ar dienos šviesos poveikio. Tai reiškia, kad laikui bėgant visi apmušalai šiek tiek pakeičia savo pradinę spalvą, tampa šviesesni. Tai yra natūrali audinio reakcija, ne defektas. Ypač tada, kai saulės spinduliai yra tiesioginiai, patartina užtraukti užuolaidas ar kitus langų uždangalus, kad apsaugoti baldo apmušalą nuo stipraus išblukimo.

Baldo dėvėjimosi požymis. Baldo dėvėjimosi požymis –  prekinės išvaizdos pokyčiai, atsiradę dėl natūralaus susidėvėjimo (pvz.; dažnai sėdint toje pačioje vietoje). Naudojant baldus ilgesnį laiką, odos atspalvis bei blizgumas gali kisti, gali atsirasti odinio apmušalo išsitampymas – tai yra natūralios odos savybės. Visi gaminiai iš odos linkę išsitampyti – tai natūrali savybė. Sėdimose dalyse baldo naudojimosi laikotarpiu gali susidaryti lengvos audinio klostės – tai yra tempimo pasekmė ir nėra audinio defektas.

Matmenys. Minkštieji baldai yra gaminami naudojant minkštas medžiagas ir negali būti išmatuoti tiksliai pagal matmenis. Nežymūs nukrypimai (pvz. siūlės tiesumas) yra neišvengiami ir būdingi minkštiems baldams.

Teisingas baldo pastatymas. Įsitikinkite, kad Jūsų sofa stovi ant lygių ir tiesių grindų. Net mažiausias grindų nelygumas ar viena sofos dalis pastatyta ant kilimo gali turėti nepageidaujamų pasekmių, tokių, kaip girgždėjimas, cypimas, konstrukcijos išsikraipymas. Nestatykite savo baldo per arti sienos, ypač radiatorių (centrinio šildymo); pakankamas atstumas (30 cm) užtikrina gerą oro cirkuliaciją ir neleidžia odai bei medinėms konstrukcijos dalims trauktis, perdžiūti.

Fetro padeliai. Sofos kojelės yra su plastikiniais padeliais arba papildomais fetro padeliais. Jeigu Jūsų baldas stovi ant lengvai pažeidžiamų grindų, įsitikinkite, kad fetriniai padeliai priklijuoti. Nepageidaujamas girgždesio atsiradimas gali atsirasti dėl paprastos priežasties –  ant baldo kojelių nėra priklijuotų apsauginių fetro padelių.

Audinio blizgesys. Blizgesys ir žvilgėjimas sėdimose dalyse yra veliūro, šanilio, flioko plaukelių žėrėjimo pasekmė. Dėl suslėgimo, kūno svorio ir šilumos, kūno bei oro drėgmės ir nuo kitų aplinkybių gali daugiau ar mažiau pakisti audinio pūko sugulimo kryptis, kuri dėl šviesos atspindžio sudaro „dėmės“ regimybę. Tai yra tipiška prekinė savybė ir nėra audinio defektas.

Spalvos nukrypimas. Spalvos skirtumai tarp pavyzdžio pirkimo metu ir galutinio produkto gali skirtis. Dėl dažymo technologijų nėra absoliučios garantijos, kad pavyzdinio audinio spalva su galutinio produkto spalva visiškai sutaps. Tai taikoma tiek audiniams, tiek natūraliai odai. Jei derinote natūralią odą su dirbtine oda, kas nėra patartina, atminkite, kad atspalviai gali išsiskirti.

Gyvūnai. Naminius gyvūnus turintys žmonės turėtų atkreipti dėmesį, kad nei oda, nei audinys neatlaikys jūsų katės, šuns ar kito naminio gyvūno aštrių nagų poveikio.

Apranga ir aksesuarai.  Džinsai ir kiti drabužiai, bei daiktai, pagaminti iš dažančio audinio, gali palikti matomų dėmių ant šviesaus baldo apmušalo. Tai nėra apmušalo defektas. Šios dėmės neišvalomos nuo daugelio baldinių audinių paviršių, o nuo odos galima nuvalyti tik neįsisenėjusias dėmes. Elkitės atsargiai vilkėdami drabužiais su puošybos elementais, tokiais kaip kniedės, bei galimais aštriais daiktais jūsų kelnių kišenėse – tai gali nepataisomai pažeisti baldo apmušalą.

Kvapas. Oda, gobelenas, medis turi savo specifinį kvapą. Kitos medžiagos taip pat gali skleisti tam tikrą kvapą kelias savaites.

Geriausia priemonė šalinant šiuos  kvapus – intensyvus patalpos vėdinimas ir baldų valymas šluoste, suvilgyta šiltu, šiek tiek muiluotu vandeniu.

Natūralios odos požymis. Natūralios odos požymis – tai gyvūno natūralios gyvensenos žymės (pvz.; įbrėžimai, randai, vabzdžių įkandimai, grūdėtumas, tekstūros ir minkštumo/kietumo skirtumai).

Verta žinoti, kad oda yra natūrali žaliava, tad atskirų gaminių odos atspalvis gali nežymiai skirtis. Ant odos esantys tekstūros skirtumai, įbrėžimai, randai ar vabzdžių įkandimai, tam tikras grūdėtumas, atsiradęs ne gamybos metu, yra natūralios odos savybės.

Baldo minkštumas 

Per pirmuosius 3 (tris) eksploatacijos mėnesius putų poliuretano (porolono) užpildas šiek tiek suminkštėja ir galiausiai stabilizuojasi. Tai yra visiškai normalus procesas. Kai pirmą kartą atsisėdama ant sofos, sėdimoji sofos vieta yra veikiama spaudimo, kuris suardo mažytes poras, iš kurių sudarytas putų poliuretanas. Šis procesas yra visiškai natūralus šiai medžiagos rūšiai ir būtent dėl jo baldas yra minkštas.

Dėl šios priežasties yra visiškai normalu, kad vienos sofos dalies sėdimosios vietos ar atlošo minkštumas yra kitoks nei greta esančios sėdimosios vietos ar atlošo. Šis skirtumas išnyks po pirmųjų 3 (trijų) tinkamo  naudojimo mėnesių.

Mechanizmai

Mechanizmai turi būti tepami kartą per pusmetį. Minkštuose svetainės balduose naudojami transformacijos mechanizmai nėra pritaikyti kasdieniam naudojimui. Dalis mechanizmų yra pagaminti iš metalo, todėl naudojant jie gali skleisti papildomus garsus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *